Jezuiti Bratislava | Košice
Ivanka pri Dunaji | Piešťany
Prešov | Ružomberok | Trnava
Mapa stránky English Kontakt Hľadaj
Aktuality
04.03.2013
Nové číslo Posla

 

Čo nájdete v tohtoročnom marcovom  mesačníku Posol?

„Mária sa v rozličných situáciách vracala k anjelovým slovám: Neboj sa, Mária,“ nabáda nás v úvode nového Posla Benedikt XVI. v rubrike Stále aktuálne slová. Vedie čitateľa až pod Kalváriu, kde pod krížom opäť vidíme skvejúci sa príklad Máriinej vernosti Bohu.  

Prehĺbenou vierou k radostnejšiemu životu: páter Ján Ďurica, zodpovedný redaktor Posla, vo svojom príspevku radí, ako intenzívnejšie prežívať Rok viery s modlitbou Verím v Boha. 

Božské Srdce je vždy s nami – pod týmto názvom nájdete v rubrike Úcta k Ježišovmu Srdcu  svedectvo kňaza Mariána Libiča o tom, ako v pastoračnej službe mocne vníma pomoc a pôsobenie Božského Srdca. K článku je pripojených aj dvanásť známych prisľúbení Božského Srdca jeho ctiteľom.

Páter Jozef Bartkovjak pokračuje už 11. časťou vo vysvetľovaní, čo znamená Apoštolát modlitby dnes. Približuje ho ako celosvetovú sieť modlitby, ktorá vedie ľudí k osobnému vzťahu hlbokej viery vo zmŕtvychvstalého Krista. To, ako modlitba spája, približuje aj na príklade služby sestier Matky Terezy v Arménsku. 

O nevšednom zjavení vízie stvorenstva kapucínskeho pátra Daniela Nataleho, s ktorým sa zdôveril aj známemu pátrovi Piovi, sa dozviete v rubrike venovanej modlitbovým  úmyslom Apoštolátu modlitby na mesiac marec - v článku pod názvom Celkom v blízkosti Stvoriteľa. Príklad svätcov Tomáša Becketa a Jána Máriu Vianneyho zasa nájdete v tejto rubrike v príspevku S oduševnením stále na ceste s Kristovou zvesťou. Autorkou je Andrea Eliášová. 

Prejav statočnej viery – tak nazvala autorka Šarlota svedectvo zo Sviečkovej manifestácie veriacich z 25. marca 1988 v Bratislave. Ďalšie svedectvo z pera Márie Haščíkovej „Nech ťa chráni a pomáha ti...“ hovorí o odvahe učiteľky a neskôr riaditeľky školy priznať sa ku krížu a viere v Boha  v časoch totality. 

Poznáte nevšedný životný príbeh a uzdravenia na príhovor Matky Márie Elekty – zakladateľky karmelitánskych kláštorov v Prahe, vo Viedni a v rakúskom Grazi? Jej neporušené telo je možné uctiť si v pražskom kostole svätého Benedikta. Viac sa o tejto svätici dozviete z článku Mária Elekta priťahuje ľudí povesťou svätosti z pera Andrey Eliášovej. 

Nad úlohou Svätého písma v našom živote sa, ako zvyčajne, zamýšľa páter Ján Ďurica v rubrike Stretnutie s Božím slovom (14. časť). Vysvetľuje, ako si cez úctu k Panne Márii môžeme prehĺbiť poznanie Božieho slova.  

Kristínkine torty a boj s osudom - pod týmto názvom nájdete v rubrike V radosti i bolesti skutočný príbeh mladej ženy, ktorej skomplikovala život ťažká očná infekcia, v dôsledku ktorej takmer nevidí. Napriek tomu si pre svoje životné postoje zaslúži obdiv a úctu. O jej svedectvo sa podelila jedna zo spolupracovníčok bratislavskej nemocnice milosrdných bratov – pani Darinka Mikulová a píše o tom Andrea Eliášová.

Boj o pravú vieru: dlhoročná čitateľka Posla Katarína sa v tomto príspevku delí o svedectvo svojej švagrinej Sone, ktorej Sväté písmo dlho nič nehovorilo. Problémy v rodine ju najprv viedli k psychoanalýze, neskôr ku kurzom reiki, až kým nezistila, že sú „podvodom na duši“ a len jej hromadia ďalšie problémy, najmä psychické. Až sviatosť birmovania, pomoc kňaza a veriaci priatelia ju prinavrátili na skutočnú cestu života, vrátila sa jej radosť i harmónia do rodiny.

Bez utrpenia niet spásy, pripomína v skutočnom príbehu zo života autor Rudolf Lenharčík. 

Viete o tom, že od svätého Jozefa si možno vyprosiť dobrého manžela? Na základe vlastnej skúsenosti o tom píše autorka z obce Čičava v príspevku Ako nájsť dobrého manžela?

Čo o ňom vlastne vieme?  Ako vládol zverenému ľudu? Aké mal schopnosti? Páter Milan Hromník, dlhoročný redaktor Posla, pokračuje v obľúbenej rubrike Z našich dejín v objasňovaní zaujímavých historických postáv - tentoraz ponúka článok Knieža Rastislav. 

Knihomoľ v Burundi je názov 1. časti príspevku z misijnej oblasti. Venuje pozornosť projektu zameranému na založenie knižnice v africkom štáte Burundi. O obdivuhodnom úsilí ľudí z lekárskeho prostredia píše dobrovoľníčka Veronika Kňazovičová v rubrike Moja misijná skúsenosť. 

Známa autorka kníh pre deti a mládež Mariana Komorová sa v rubrike Posol deťom malým i veľkým prihovára tentoraz článkom Hrdina

O tom, že u našich českých susedov vzniká náučno-dobrodružný film o sv. Cyrilovi a Metodovi, ako aj o tom, že v Izraeli môžete nájsť tzv. Chodník evanjelia a ďalšie zaujímavosti sa dočítate  v rubrike Letom svetom

Dá sa povedať ešte čosi nové k téme pokánia? Rubrika V Božej blízkosti  vás v meditácii profesorky Evy Fordinálovej presvedčí, že áno. Delí sa predovšetkým o to, ako preciťuje milosť pokánia a ako sa nás Boh silno dotýka práve cez pokánie.


Časopis Posol je mesačníkom slovenských katolíkov, vydáva ho Spoločnosť Ježišova vo vydavateľstve Dobrá kniha v rámci svojho tlačového apoštolátu, zakúpiť si ho môžete v predajniach Dobrá kniha, Lúč, Spolok sv. Vojtecha i v katolíckych kostoloch, predplatiť vo vydavateľstve Dobrá kniha. 

 

OK »
Info - mail
Aktuálne informácie priamo na Vašu e-mailovú adresu.

Váš e-mail:
Anketa
Kedy bola obnovená Spoločnosť Ježišova?
1773 387(23%)
1814 472(28%)
1714 370(22%)
1540 468(28%)
Naše BLOGY
Božie jestvovanie - Prečo je rozumné veriť, že Boh je

Xaveriáda - svet mladých

život ťa naučí - témy, básne, miniatúry a vtipy

ŽIVOT NA ALOISIANE - TFTU A JEZUITSKÝ KOSTOL V BRATISLAVE

LITURGIA A HUDBA - UNIVERSA LAUS na Slovensku

CHORUS SALVATORIS - MIEŠANÝ ZBOR PRI JEZUITSKOM KOSTOLE NAJSVÄTEJŠIEHO SPASITEĽA V BRATISLAVE

Trnava Velehrad - Projekt podporovaný Európskou Úniou

Denný stacionár pre seniorov z okolia Trnavy - Starostlivosť a program počas celého dňa

JEZUITSKÉ STRETKÁ - Komunity kresťanského života - CVX

Ružomberok - Jezuitský kostol Povýšenia svätého Kríža

Bratislava - Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa

Piešťany - Jezuitská kaplnka Sedembolestnej Panny Márie

Trnava - Jezuitský kostol Najsvätejšej Trojice

Filozofia na TFTU - Kresťanská filozofia na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave

Združenie učiteľov filozofie - Učitelia filozofie na Teologických fakultách v Čechách a na Slovensku

Filozofia náboženstva - Slovenská sekcia Stredoeurópskej spoločnosti pre Filozofiu náboženstva

Teológia na TFTU - Aloisianum - Teologická fakulta Trnavskej univerzity

Jezuitské pastoračné centrum v Piešťanoch - Blog o aktivitách a živote JPC

Dejiny Spoločnosti Ježišovej na Slovensku - Ľudia, príbehy, dôležité udalosti

Svetové dni mládeže (MAG+S) - pre tých, ktorí od SDM chceme VIAC

Životné povolanie - Prijímať svoj život ako Božie povolanie.

Tomáš a František Munkovci - kandidáti blahorečenia

Utečenecký tábor Dollo Ado - JRS - pomoc somálským uprchlíkům v Etiopii

Pedagógovia na TFTU - Blog pedagógov Teologickej Fakulty TU v Bratislave

Duchovné cvičenia - Pár slovami vysvetlite, o čom budete písať.

Spoločnosť Ježišova na Slovensku, P.O. Box 173, 814 99 Bratislava
Administračné prostredie | | E-mail | © 2014 Salieri | BeTTa webhosting